Příroda pomáhá léčit

Příroda pomáhá léčit

Po celém světě existuje velké množství kosmetických firem, které vyrábí celou řadu přípravků na všechny problémy. Krémy jsou dermatologicky testovány a mají za sebou nespočet velice přesvědčivých kampaní a osloví miliony lidí. Není pravidlem, že nejdražší produkt je ten nejlepší, co když k odstranění problému postačí dary přírody v podobě koření, ovoce, zeleniny nebo bylinek. V mnoha případech jsou tyto neuvěřitelné zázraky přírody stejně účinné jako ty nejexkluzivnější kosmetické přípravky.

Jahody

Toto ovoce obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, které mají antioxitační účinky a ty prospívají celému tělu jak pokožce, tak i vlasům. Jahody mají i další vlastnosti, o kterých ví jen málo kdo, obsahují kyselinu salicylovu, ta pomáhá odstraňovat nečistoty v pérech a odumřelé buňky. Jahody můžou být také lékem na pigmentové skvrny, jelikož pomáhají zesvětlovat pokožku. Tato vlastnost se může využít i v případě spálenin od sluníčka. Pokud chcete praktikovat tyto rady, nepomůžou vám samotné plody, ale budete muset zajít do lesa pro jahodové listy, které se dají vyluhovat jako silný čaj, který se po vychladnutí poklepává na kůži.

Slunečnicový olej

Dalším přírodním léčivem, které pomáhá s regenerací a ochranou pokožky je slunečnicový olej, bohatý na vitamín E. Na pleť působí velmi zklidňujícím a vyživujícím účinkem. Slunečnicový olej můžeme použít při čištění pleti a její hydrataci, především pro lidi, kteří jsou náchylní pro akné. Další záležitost, kterou můžeme pomocí slunečnicového oleje léčit jsou lupy. Přímo na pokožku hlavy naneseme olej, který vmasírujeme do vlasové pokožky nebo aplikujeme na roztřepené konečky vlasů.
Olivový olej může pomoci těm, kteří trpí na záděry. Ponořte špičky prstů do olivového oleje na 10 minut a koupejte je. Na závěr vmasírujte ještě trochu oleje do okolí nehtu každého jednotlivého prstu.

Čaj

Spousta kosmetických firem využívá čajový extrakt do svých produktů a ví proč. Nejvíce se používá zejména zelený a bílý čaj, který má protizánětlivé účinky a využívá se v boji proti stárnutí pokožky. Čajové lístky obsahují složky, jako například kofein a proto extrakt z něj dokáže zvýšit krevní oběh. Pokud máte problém, že se vám od přírody nelesknou vlasy, stačí si uvařit šálek silného odvaru zeleného čaje a nechat ho vychladnout, následně aplikovat do vlasů a nechat cca 10 minut působit.

Oves

Tato obilovina má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je tedy vhodné oves používat pro čištění pleti jako přírodní peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk

Skořice

Je známo, že skořice má silné antioxidační účinky a dokáže velmi významně prokrvit pokožku. Máte menší rty a chcete a chcete, aby byly výraznější? Kupte si skořici a obyčejnou vazelínu, vše smíchejte a naneste na rty. Vazelínu ze rtů odstraníte v okamžiku, kdy vám začne ve rtech mravenčení. Uvidíte, že budete překvapené, jak tato rada dobře funguje.