Pozor na přehnanou snahu

Pozor na přehnanou snahu

Muži jsou od přírody bojovníci. Můžete si všimnout, že většina silných a úspěšných žen nemá partnera. Problém je, že spousta žen jsou heterosexuálky a potřebují muže, jenže někteří muži se úspěšných žen bojí. Pokud je muž méně úspěšný, tím hůře snáší vztah s úspěšnou ženou.

Pokud se ponoříte do nového vztahu, očekáváte od něj, že bude o 100% lepší, než ten předchozí. Všech chyb, kterých jste se dopustili v minulém vztahu, se snažíte vyvarovat. Snažíte se být lepší ve všech ohledech, milejší, skromnější nebo obětavější. Ovšem přehnaná snaha může být v novém vztahu to, co ho zničí.
Kvalitní vztah není jenom láska a podpora, ale také snaha. Jenže na tu pozor, převážně ze strany žen, může být snaha  tím hlavním problémem, kvůli kterému bude chtít muž ze vztahu vycouvat. Čím víc se budete snažit, tím víc muže vyděsíte.
Neočekávejte od svého partnera, že vám bude dělat zároveň i nejlepší kamarádku. Ano, pokud se stanete nejlepšími kamarády, je to ideální řešení. Nenuťte ho ale poslouchat různé “holčičácké” věci. Člověk, který si chce povídat o kosmetice a nákupech není partner, je to nejlepší kamarádka.
Kdo by neměl rád překvapení, každý je má rád. Stejně tak, jak ženu potěší nečekaný dárek v podobě květiny, tak i muže potěší, když mu koupíte jeho oblíbené pivo, uvaříte večeři nebo koupíte lístky na jeho oblíbený fotbalový zápas. Nesmíte dopustit, aby se toto stávalo každodenní záležitostí, po určité době to může být otravné a muž nabide pocit, že se mu žena snaží opět vyrovnat.
Nepodřizujte se mu hlavně ne ze začátku v ložnici. Nemělo by se stávat, že upřednostníte jeho potřeby před svými. O potřebách by se mělo mluvit. Pokud však jste spíše typ “50 odstínů šedi” je jasné, že se od vás podřízení se partnerovi vyžaduje. V prvním případě se může bohužel stát, že žena, která není sebevědomá a neustále se jen podřizuje časem omrzí.
Každá žena chce stát vedle úspěšného muže. Správná žena si nechce vzít muže s obrovským impériem, správná žena chce s mužem budovat impérium společné. Proto neniídobré partnera popichovat a neustále na něj tlačit. Partnerka by měla vycítit, kdy je ta správná chvíle svého partnera podpořit a nenechat ho to vzdát.
A i on chce trávit s vámi svůj volný čas, ale potřebuje i trochu soukromí. pokud jste mu neustále nablízku a na muže se upnete a chcete s ním trávit veškerý volný čas nemusí dělat dobrotu. Smutné je, že ženy kvůli partnerovi častokrát zapomínají na okolní svět a v první řadě samy na sebe a na své potřeby.
Kapitola sama o sobě, tchýně. Ať si říká kdo chce, co chce, dobré vztahy v rodině jsou důležité pro dobře fungující vztah. A nejvíce důležitý je dobrý vztah s jeho matkou. Pokud se partnerka skamarádí s partnerovou matkou je vyhráno. Samozřejmě jen do chvíle, kdy se žena začne se svou tchýni družit více, než je zdrávo. Neinformujte svou tchýni o všech aktivitách, které s partnerem vykonáváte. Váš partner nechce žít vztah se svou matkou, ale s vámi. Důležité je tak i ve vztahu snach vs. tchýně nastavit ze začátku určité mantinely.

Co by znamenalo zažít 50 odstínů šedi u vás v posteli?

Co by znamenalo zažít 50 odstínů šedi u vás v posteli?

Ano největším kasovním trhákem spisovatelky E.L. Jamesové se stalo Padesát odstínů šedi. Nikdo nedokáže pochopit tak obrovský úspěch podle všech tak hrozného filmu, který všichni “ převážně muži ” považují za totální brak. Toto dílo rozdělilo populaci na dva tábory, jedni jej naprosto odsuzují “ ale stejně i půlka z nich byla na tomto filmu v kine ” a druzí hltají jedno dílo za druhým a nemůžou se dočkat vzrušujícího pokračování. Češi jsou ve spoustě věcí velice konzervativní národ a autorka otevřela téma, které je poměrně tabuizované po celém světě. Všichni ví co znamená pojem sadismus a mosochismus v intimním životě, ale je jen málo těch, kteří otevřeně o BDSM mluví.
Odborníci úspěch vysvětlují různými způsoby. Žijeme ve světě, kdy i ženy jsou dominantní v pracovní prostředí. Největší zbraní ženy v dnešní době není její síla, ale zranitelnost, a možná i to je příčinou toho, že se některé ženy chtějí při sexu podrobit mužům. Motiv sexuálního násilí se objevuje v erotických fantaziích žen poměrně často. Silná a moderní žena chce aspoň na chvíli vypnout a nechat muže aby se úplně o vše postaral v danou chvíli on a ona se jen podrobila a poslušně poslouchala.
Feministky vysvětlují úspěch filmu opačně, není divu. Ženy se podle nich podrobovaly mužům celá staletí a je to hluboko zakořeněné v jejich psychice a není snadné se od tohoto faktu odpoutat. Říkají ale, že čím víc bude žena emancipovanější, tím emancipovanější sex bude prý potřebovat.
Já jsem zastáncem první teorie a rozhodně nepatřím mezi feministky. Podle recenzí vyplývá, že knížku hltají jednoduché nebo nevzdělané konzumentky. Podle mého názoru to není vůbec pravda, znám velké množství velice inteligentních žen, které pracují na nejrůznějších pozicích a i tyto ženy se mnou šly do kina na Padesát odstínů šedi. Nikdo z nás není nevzdělaný konzument. Pouze samotná myšlenka, že obyčejná žena získá může, kterému patří půlka světa je velice lákavá. Ženy mají rady pohádky, mají rády šťastné konce, nevidím důvod, proč by kvůli tomu měly být jednoduché.
Již naše babičky četly Červenou knihovnu, naše matky Harlekýnky, kde se ženy z chudých prodavaček květin na trhu staly manažerky prosperujících podniků s luxusním zbožím. Dnešní mladé ženy mají prostě Padesát odstínů šedi, s tím se musí starší generace smířit. Podle mého byla správná doba na to, aby autorka publikovala svou knížku a rozporoudila tak debatu nad dalším tabuizovaným tématem. Pro mě bylo Padesát odstínů šedi únik z reality, jako každý film vydaný jako romantická komedie. Ano nebyl to film s přidanou uměleckou hodnotou, ani se nejlepším obsazením nebo hudbou. Ale k zamyslení stále zůstává jeden fakt, kdo vlastně tak hrozně z žen nenávidí Padesát odstínů šedi. Když návštěvností tento erotický film předčil Harry Potter, a ruku na srdce, příběh Harryho Pottera má rád každý.